کتاب آموزش نرم افزار SPSS

آموزش spss

عنوان کتاب: آموزش نرم افزار SPSS

اس ‌پی ‌اس ‌اس (به انگلیسی : ‎SPSS ‏) ، نام یک نرم‌ افزار رایانه‌ ای است که برای تحلیل ‌های آماری به کار می‌ رود. «اس‌ پی ‌اس‌ اس» مخفف Sciences Statistical Package for the Social «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. پس از خریداری شدن شرکت سازنده این نرم افزار توسط IBM در ۲۸ جولای ۲۰۰۹ این نرم افزار با نام PASW که مخفف Predictive Analytics SoftWare است منتشر شد. اما در نسخه ۱۹ دوباره نام SPSS Statistics را اختیار کرد.
نخستین نسخهه این نرم‌ افزار در سال ۱۹۶۸ پس از تاسیس «نرمن نی» منتشر شد، که سپس به یک کارشناس ارشد علوم سیاسی در در دانشگاه استانفورد، و اکنون استاد محقق در دانشکدهٔ علوم سیاسی دانشگاه استانفورد و استاد بازنشسته علوم سیاسی در دانشگاه شیکاگو بوده‌ است.
«اس پی اس اس» از جمله نرم ‌افزارهایی است که برای تحلیل‌ های آماری در علوم اجتماعی، به صورت بسیار گسترده ‌ای استفاده می‌ شود. این نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتی، شرکت‌های نقشه‌ برداری، دولتی، پژوهشگران آموزشی، سازمان‌ های بازاریابی و غیره به کار می ‌رود. افزون بر تحلیل‌ های آماری، مدیریت داده‌ها و مستندسازی داده‌ها نیز از ویژگی ‌های نرم ‌افزار هستند.

زبان کتاب: انگلیسی
تعداد صفحات: ۴۲۸
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: ۶ مگابایت

دانلود

2381 : بازدید مطلب

فرستادن نظرTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.