مستند اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت تمرکز و انگیزه تحصیلی دانش آموزان اتیسم را بهبود بخشم؟

مستندات تجربیات

عنوان مستند: اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت تمرکز و انگیزه تحصیلی دانش آموزان اتیسم را بهبود بخشم؟

اقدام پژوهشی حاضر با هدف بهبود مهارت تمرکز و انگیزه تحصیلی دانش آموزان اتیسم انجام گرفت. با توجه به اولین سال تدریس در این رشته، جهت افزایش اطلاعات خود در این زمینه از مطالعه پرونده های دانش آموزان، مشاوره با معلمان با سابقه در این رشته، مشورت با اولیای دانش آموزان و مطالعه کتاب های مرتبط در رشته اتیسم استفاده کردم.
با توجه به اینکه دانش آموزان اتیسم در کلاس از توجه و تمرکز و انگیزه تحصیلی پایینی برخوردار بودند سعی کردم با استفاده از راهکارهای مناسب آنها را به درس و مدرسه علاقمند ساخته و انگیزه آنها را در یادگیری دروس بهبود بخشم. بدین منظور از کار درمان مدرسه چند وسیله افزایش توجه و تمرکز از قبیل ماز و … گرفتم و در کلاس استفاده کردم هم چنین به تولید محتواهای الکترونیکی از کتاب های درسی کلاس پرداختم و ارائه درس جدید را در کلاس درس با استفاده از لپ تاپ و یا در اتاق تکنولوژی با استفاده از ویدیو پروژکتور و بورد الکترونیکی انجام دادم.
این اقدامات تا حدودی باعث بهبود تمرکز و انگیزه دانش اموزان شد بطوریکه اولیای بچه ها بارها و بارها ابراز رضایت داشتند و بیان می کردند که فرزندشان از آمدن به مدرسه لذت می برند و مشتاق رسیدن به کلاس درس می باشند، این علاقمندی را در رفتار دانش آموزان هم می شد احساس کرد.

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
توصیف وضعیت موجود و تعریف و طرح مسأله
گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)
تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها
انتخاب راه حل جدید به صورت موقت
اجرای طرح جدید و نظارت بر آن
گردآوری اطلاعات (شواهد ۲)
ارزشیابی تأثیر اقدام جدید
پیشنهادها
نتیجه گیری
منابع و مآخذ

تعداد صفحات: ۲۴

190,000 ریال – خرید

 

توجه:
کاربر عزیز، لینک دانلود بلافاصله پس از خرید در اختیارتان قرار می گیرد همچنین لینک دانلود به ایمیلتان نیز ارسال می شود.

1211 : بازدید مطلب

فرستادن نظرTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.